24. 9. 2024

BK Loko Trutnov – BK Vysoká n/L. 20:65
BK Loko Trutnov – BK Vysoká n/L. 21:53

Tým mladších minižáků pod vedením dua Honza Vyroubal a Pavel Vošlajer odjel ke svým prvním mistrovským zápasům ve smíšeném oblastním přeboru VP II. do Trutnova, kde je čekal místní holčičí tým. Naše družstvo bylo poměrně oslabené o několik zkušenějších hráčů a sílu soupeře jsme vůbec neznali. Začátek prvního matche byl z naší strany hodně nervózní, čehož soupeř využil a šel do vedení 4:2…..to byl ovšem jediný okamžik v obou zápasech, kdy měl soupeř navrch. Pak jsme začali soupeře přehrávat a to zejména díky rychlým protiútokům, které chladkokrevně zakončoval hlavně Vašek. Ani zbytek týmu se však nenechal zahanbit a předváděl bojovný výkon. Už v poločase jsme soupeři výrazně odskočili (28:8) a v druhé části náskok ještě navýšili. Výsledkem tak byla naše výrazná výhra o 45 bodů. I ve druhém utkání jsme soupeře přehrávali a postupně navyšovali naše vedení, abychom si dokráčeli k druhé zasloužené výhře! Pozitivem bylo, že všechny děti dostaly velkou porci minut na hřišti a hned 8 z 10 dokázalo vstřelit koš. Pro některé děti šlo o první výhry v mistráku v životě, což zcela spolehlivě vykouzlilo úsměv na jejich tvářích, a to zase byla největší odměna pro trenéry. Výhry poslouží jako motivace do další poctivé práce na tréninku, která nás v celé sezóně čeká!