15. 10. 2024

TJ Sokol Kbely – BK NAPOS Vysoká n/L. 72:51
BK Brandýs n/L. – BK NAPOS Vysoká n/L. 92:66

O druhém říjnovém víkendu se naši junioři jeli porvat o ligové body do Pražských Kbel a do Brandýsa. Oba týmy na tom byly stejně a to s bilancí 0:4, proto jsme chtěli urvat první výhry. Bohužel je naše družstvo dlouhodobě oslabeno o tři klíčové hráče, což je ovšem realita a zranění jsou součástí sportu.

V sobotu jsme v Kbelech narazili na velmi silový tým, který hrál hodně tvrdě v podkošovém prostoru. Od první minuty jsme si nevěděli rady s jejich pivoty a dostávali jsme jeden koš za druhým a přitom se nám kupily ještě osobní chyby….Do poločasu se nám podařilo stáhnout skóre na 38:32. Ve druhé polovině jsme zlepšili obranu, ale naprosto se nám rozpadl útok a ve třetí čtvrtině jsme dali pouze 6 bodů. Soupeř si skóre pohlídal a zápas skončil 72:51 pro domácí.

V neděli jsme si chtěli spravit chuť na soupeři z Brandýsa. Začátek zápasu byl velmi slibný a hráli jsme rychle a tvrdě do koše a první čtvrtinu jsme vyhráli 17:20, poté se soupeř rozehrál, na což jsme nedokázali včas zareagovat a Brandýs si zajistil deseti bodové vedení před odchodem do kabin. Druhá půle byla bohužel ve znamení Brandýsa a soupeř si připsal druhé vítězství tento víkend.

V dalším kole nás čeká derby s Pardubickou Teslou, kde si budeme chtít připsat první výhru.