16. 9. 2024

BC Vysočina – BK NAPOS Vysoká 85:53
GBA Sojky Pelhřimov – BK NAPOS Vysoká 88:43

První kolo celostátní ligy je za námi. Bohužel jsme nedokázali přivést ani jednu výhru.

V sobotu jsme vyrazili na zápas do Jihlavy, kde na nás čekal fyzicky silnější soupeř. Vstup do zápasu byl velmi ospalý a soupeř se ujal vedení. Velmi špatně jsme si vedli na obranné polovině a soupeř ukončil první dějství vedením 25:15. Ve druhé čtvrtce jsme přitlačili v obraně a stáhli rozdíl na 4 body. Bohužel jsme neudrželi koncentraci a soupeř v poslední minutě opět získal náskok, přičemž do šatny jsme šli za skóre 45:31 pro domácí. Druhou polovinu jsme začali velmi slibně, ale poté nám došly síly a soupeř už jen navyšoval svoje vedení až na konečných 85:53.

V neděli jsme hráli na Pelhřimovské palubovce, kde jsme narazili na tým, který minulý rok hrál extraligu. Jejich kvalita byla znát od první minuty. Soupeř byl velmi úspěšný ve střelbě za tři body. I přes agresivní obranu jsme nedokázali Pelhřimov zastavit a domácí ovládli první půli 47:19. Ve druhé polovině zápasu jsme začali skvěle v obraně i v útoku, ale vydrželo nám to pouze prvních pět minut. Poté už jsme nedokázali se soupeřem držet krok a zápas jsme prohráli vysokým rozdílem 88:43.